0216 364 66 82
info@senmetal.com.tr
Türkçe English
English

Siyah ve Dkp Saclar

Metaller yada demir metalinin kalın silindirlerin arasından geçmesi ile levha haline gelmelerine DKP Sac adı verilir. Siyah renkli olan bu levhalara ise SİYAH DKP sac adı verilmektedir. DKP´nin oluşmasındaki aşamaların oluşmasındaki ismi ise haddelemedir. Haddeleme işleminin ilk adımı sıcak olan haddelemedir. Sıcak haddelemenin sonrasında sac yüzeyi düzgün bir şekilde bize sunulabilmesi için son aşamada soğuk bir haddeleme tekniği uygulanır ve sonucunda elde edilen sac kaliteli bir yapıda olacaktır. İstenilen kalınlıklarda DKP Sac üretimi yapabilmnekteyiz. Bazı standartlar ve ölçüler ile dkp sac kesilmesi, ayarlanması Şen Metal Fabrikalarında mümkündür. İhtiyacınız olan ebatlardaki DKP saclar için çekinmeden bizi arayabilirsiniz. Şen Metal stoklarında her ihtiyaca uygun, her ebatta DKP Sac bulunmaktadır. DKP SAC: Sıcak haddelenmiş yassı çeliklerin, ısıtma işlemi yapılmadan haddelenmesi ile üretilen ve kalınlıkları 0,20-2,00 mm aralığında değişen rulo veya sac şeklindeki yassı çelik ürünlerdir.

Üretilen malzemelerin fiziksel özellikleri rulo boyunca homojen olup, yüzey düzgünlüğü, genişlik ve kalınlık değerleri de beklentileri en üst seviyede karşılamaktadır.

Siyah Dkp Sac ÖzellikleriEn yaygın kullanılan ve firmamızdan en çok talep edilen saclar arasındadır. Dkp sacların kullanım alanları çok geniştir. Kendi içerisinde sahip olduğu önemli özellikler sayesinde DKP sac ürünleri bir çok alanda tercih edilir. Bu sac türünün bazı özelliklerini madde madde aktarmak gerekirse;

* Çok amaçlı kullanıma uygun olan demir çelik ürünüdür.
* Dkp sac ürünlerinin kullanım alanları geniştir, tercih edilme oranı bu nedenle yüksek olan bir üründür ve bu ürünlerin en uygun fiyatlıları Şen Metal´dedir.
* Sacların üretimi için en önemli etkenlerden birisi olan kaynak ile olan ilişkisi kapsamında DKP Sac ürünlerini ele aldığımızda tamamı çok iyi ve hızlı derecede kaynak tutabilme özelliğine sahiptir.
* Siyah Dkp sac ürünlerimizin yüzeyleri pürüzsüzdür. Çapak ismi verilmiş olan pürüzler ve kalıntılar ürünlerimizin üzerinde yer almamaktadır. Şen Metal´in satışa sunduğu dkp saclarının üzerleri çapaksız ve pürüzsüzdür.
* Diğer sac türlerine nazaran siyah dkp sac ürünlerinin üretim aşamasındaki kalıp maliyetleri düşükdür.
* Lazer kesimin son dönemlerde hızla artış sağladığı günümüzde dkp sac ürünleri bu sisteme en uygun olandır. Üretimleriniz sırasında lazer kesim kullanarak hızlı ve seri üretimden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca siyah dkp sacların derin çekme özelliği bulunur. Tokluk ve süneklik ihtiyacı olan uygulamaların kullanımı için uygun bir üründür. DKP rulo saclar ve plakaların tamamı kolay şekillendirilme, kaynak tutması ile bilinir. Beyaz eşya sektörünün de vazgeçilmez ürünleri arasında olan bu saclarda emaye kaplamaya uygun oluşu nedeniyle mutfak eşyalarında da kullanımı yaygın olan bir üründür. DKP sac ürünü asansörlerde, inşaatlarda, gıda sektörlerinde daimi bir şekilde kullanılmaktadır. Şen Metal olarak hassas üretimler yapmaktayız. DKP Saclar ile alakalı merak ettiğiniz bir durum var ise bize 0216 364 66 82 numarasından ulaşabilirsiniz.

Siyah Dkp Sac Bazı Kullanım AlanlarıDkp sac ürünleri kolay oluşumu ve barındırdığı özellikler sayesinde bir çok sektörde kullanılmaktadır. Özellikle mutfak araç gereçlerinde yaygın olarak kullanılan bu ürünler gemi sektöründe, kimya sektöründe, inşaat sektöründe, gıdada sıklıkla tercih edilen bir üründür. Bunların arasında en çok talep gören sektör ise otomotiv sektörüdür. Bir çok sektör için önemli bir hammaddedir.

Farklı şekilleri bulunan ve çeşitlendirmesi çok fazla olan bu ürünlerin sac şekillerinin tamamını firmamızdan sipariş verebilirsiniz. Bunlar, dkp lama siparişi, cr dilme sac siparişi, cr sac siparişi, dkp plaka kesme hizmeti, dkp şerit dilme işlemi, dkp siparişleri, dkp sac plaka siparişleri, dkp sac rulo siparişleri ve diğer tüm sac grupları taleplerinizi Şen Metal´e iletebilirsiniz.

Sıvı hale getirilmiş olan çeliğin sürekli bir şekilde döküm tekniği izlenmesi ve soğutma tekniği uygulanarak katılaşmasının ardından dikdörtgen kesimli yada rulo hale getirilmiş olan ürünlerin farklı kalınlıklarda elde edilebilmesi ile DKP saclar elde ediliyor. DKP rulo ve DKP sac ürünlerinin en kalitelilerine her zaman firmamızdan ulaşabilirsiniz. DKP ürünleri içerisinde siyah dkp sc metalleri lezer kesimi için en uygun olanlardır. Çeliğin lazer tekniği ile kesilmesi firmalara hem maliyet tasarrufu hemde zaman tasarrufu sunar. Aynı zamanda DKP sac sistemleri sayesinde firmalar kalıp maliyetleri gibi ekstra maliyetlerini de en aza indirmiş olacaklardır. Çapak bulunmayan, pürüzsüz dkp sac ürünleri için firmamıza ulaşabilirsiniz.

SİYAH SAC İLE DKP SAC ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Bu sac türleri arasındaki en belirgin olan fark renklerinin farklı olmasıdır. Ayrıca siyah sacların ortalama olarak kalınlıkları 1,5 mm ile 20 mm  arasında olabilmektedir. Diğer sac ürün gruplarına nazaran çok daha fazla üretilmektedir. Sıcak halde olan sıvının çeliğinin levha adı verilmiş olan sürekli döküm yöntemi ile üretilmesindeki aşamaların ardından katılaşması ile meydana gelmiş olan yassı olan demir çelik mamülüne denilir. DKP sac ürünü yarı üründür. Sıcak haddelemenin ardından rulo hale gelmiş olan düz plakaların satışa arz edildiği fabrikamız İstanbul ilinde yer almaktadır. Bulunduğunuz bölgeye ürünlerimizi ulaştırabilmekteyiz.

Siyah saclarda ve dkp saclarda kimyasal, fiziksel anlamda bazı farklılıklar olur. Sıcak haddelemenin ardından levhaların boyları uzamakta ve incelme durumu meydana gelmektedir. DKP saclar düz yada rulo halinde satışa arz edilmektedir. DKP sac ürününün deirn çekme özelliği sayesinde tokluk, süneklik talebinde bulunacak olan imalatlarda en uygun üründür. Kolay olarak şekillenebiliyor olması ve kaynak yapılabiliyor olması sayesinde DKP saclar bir çok sektörde kullanılır.

Daha fazla bilgi  ve detay için çekinmeden bizi arayabilir ve en uygun teklifleri Şen Metal müşteri temsilcilerinden alabilirsiniz.

 

 

Bize Ulaşın
  • A. Necip Fazıl Mah. Alemdağ Cad. No:553/A Aşağı Dudullu / Ümraniye / İstanbul
  • T 0216 364 66 82
  • W 0553 132 76 31
  • E info@senmetal.com.tr