0216 364 66 82
info@senmetal.com.tr
Türkçe English
English

Lazer Kesim

Genellikle edüstriyel ürünlerdeki üretim aşamalarında lazer kesim tekniği tercih edilir. Şen Metal fabrikasında lazer kesim hizmeti verilmektedir ve bu alanda uzun vadeli, kaliteli, sorunsuz bir hizmet sizlere sunulmaktadır. Gelişen teknolojiyi yakından takip eden firmamızda lazer kesim alanında bir çok markaya hizmet verlmektedir. Lazer kesim tekniği ile demir ürünlerinin kesilmesi, alüminyum malzemelerin kesilmesi, metal maddelerinin ve çelik ürün gruplarında kesim işlemleri yapılmaktadır. En güvenilir ve en kolay kesim teknikleri arasında lazer kesim tekniği gelmektedir.

Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation kelimelerinden gelen LAZER kesim tekniğinde radyasyonun bazı detaylarından uyarlanan emisyonlarla ışık yükseltilmesi ve işlemlerin yapılması mümkündür. Lazer ışınlarının elde edilmesiyle en güçlü metaller kesilebilmektedir. Karbondioksit lazer kesim tezgahları Şen Metal fabrikasında bulunmaktadır. Lazer ışının kesimi sırasında karbondioksin gazıyla elektrik akımı birleşimi sonucu elde edilmektedir. Kesimin daha güçlü olması için karbondioksit gazı içerisine bir miktar helyum gazı ve azot eklenmektedir. Bunlarında birleşimi ile elde edilen ışın oldukça keskin ve kaliteli olabilmektedir. Hemen her metalde lazer kesim işlemi yapılabilmektedir.

Şen Metal´de yer alan özel kesim yöntemleri sayesinde metal malzemelerin tamamında hızlı bir kesim işlemi elde edilir. Cnc sistem kesimlerinde 2.torna temizleme işlemlerine ihtiyaç duyulmamaktadır.

Metal Lazer Kesim HizmetiTesislerimizde yer alan son teknoloji makineler ile demirlerin, alüminyumların, paslanmazların, pirinç, bakır ve çelik maddelerinin cnc lezer kesim tekniği ile sorunsuz bir şekilde kesim işlemleri yapılmaktadır. Metal maddesi barındıran çok güçlü malzemelerin dahi kesimini yapabilmekteyiz. Lazer kesim işlemlerinde özel yardımcı gazlar kullanılır. Azot ve oksijen gazlarından alınan yardım ile işlemleri fabrikamızda yapabilmekteyiz. Lazer kesim hizmeti ile alakalı teklif alabilmek için incelediğiniz web sitemizdeki telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

Lazer Kesim Kullanım Alanları ve Bazı AvantajlarıLazer kesim sistemlerinde kalıp olmaz, bir kalıp maliyeti olmamasından dolayıda kullanım alanı çok yaygındır. Lazer kesim işlemleri bir çok sektör için olmazsa olmazdır. Her ürüne, her maddeye şekil verebilmek adına bu sistem tercih edilebilir. Hem hızlı, hemde uygun fiyatlıdır. Zamansal anlamda sizlere çok avantaj sağlar. Her nevi maddeye dilediğiniz şekli lazer kesim tekniği sayesinde verebilirsiniz. Lazer kesim teknolojisi sayesinde bir çok marka kendini ön plana çıkarabilmektedir. Şen Metal´i arayarak sizlerde uygun fiyatlara yeni ürünlerinizi oluşturabilirsiniz.

Maliyet bakımından size çok yarar sağlayacaktır. Tek bir plaka sac üzerinden bir çok farklı parçanın elde edilmesini lazer kesim tekniği ile sağlayabilirsiniz. Lazer kesimde fire oranı yok denecek kadar az olur. Ayrıca büküm eksenleri markalanarak sonraki imalat aşamalarının hızlandırılması ve firmaya ek bir maliyet düşürülmesi de sağlanır.

Bu tekniği tercih etmeden önce ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Hangi metal malzemeden kesim yapılacağının bilinmesi önemlidir. Şen Metal´de bir çok metal grubunun kesimi mümkündür. Özellikle çelik sac kesimi, alüminyum sac kesimi, paslanmaz sac kesimi, bakır plakaların kesimleri gibi her türlü metalin lazer tekniği ile kesilmesi mümkündür. CNC Kesim işlemleri kapsamında Şen Metal firması en uygun fiyatları sizlere sunacaktır. Her türlü sac malzemede yüzey durumu, kesim ebatı, kalınlık, boyut detayları belirlendikten sonra sizlere tekliflerimizi sunabilmekteyiz.

LAZER İLE KESİM NASIL YAPILIR?Fabrikamızdan talep edeceğiniz bu hizmet kapsamında kesilecek malzemenn seçinin ardından plaka ebatlarına uygun olan çizimler fabrikamızda sizler için hazırlanabilmektedir. Kesim makinelerimize yüklenen çizimlerin plaka üzeri görünümü edinilir ve en az fire oranı olacak şekilde bu konumlandırma yapılır. Şen Metal´de yapılan tüm hizmetler sürdürülebilirlik ve geri dönüşüme verilen önemi ilk plana getirmektedir. Bizler her işimizde en az fire verecek şekilde gerekli aksiyonları almaktayız.

NEDEN ŞEN METAL´İ TERCİH ETMELİSİNİZ?* Şen Metal sayesinde Çapaksız bir kesim sağlanır ve ısı deformasyonu minimum seviyedir.
* Şen Metal´de Preste oluşan sac deformasyonları yoktur.
* Şen Metal´de Sac kalınlığının yarısı ( 0,5 Oranı ) kadar çaptaki delikler işlenebilir.
* Şen Metal´de + / - 0,2-0,4 mm hassasiyet ile parçalar kesilir. Her türlü yazı, resim, amblem sac üzerinden kesilebilir.

Lazer kesim teknikleri genellikle malzemeye, malzemenin boyutuna, kalınlığına ve saniye hesabına göre ortaya çıkmaktadır. Sizlerde talepleriniz ve projeleriniz için en uygun teklifleri alabilmek adına web sitemizde yer alan whatsapp hattımız yada telefon numaralarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

 

 

Bize Ulaşın
  • A. Necip Fazıl Mah. Alemdağ Cad. No:553/A Aşağı Dudullu / Ümraniye / İstanbul
  • T 0216 364 66 82
  • W 0553 132 76 31
  • E info@senmetal.com.tr